Druhowie,

 

W związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce Naczelnictwo ZHR podjęło uchwałę o ograniczeniu działań jednostek harcerskich do 29 marca. W związku z tym, najbliższe zbiórki oraz planowany na 27-29 marca biwak zostają odwołane. 

Jednocześnie spotkanie z rodzicami zostaje przesunięte na późniejszy termin, o czym poinformuję niebawem w osobnym poście.

 

Zwracam się do was z apelem, aby sytuację potraktować poważnie – zamknięcie szkół nie oznacza ferii; Wykorzystajcie ten czas pożytecznie – możecie na przykład realizować próby na stopnie i sprawności! Jeśli chcecie uzgodnić jakiś element swojej próby, skontaktujcie się ze mną.

Harcerz jest karny i posłuszny – Stosujcie się do ogólnych zaleceń: zostańcie w domu, unikajcie skupisk ludzi, takich jak galerie handlowe, komunikacja zbiorowa lub spotkania towarzyskie.

Wykażcie się odpowiedzialnością za siebie i swoich najbliższych – jeżeli macie w rodzinie lub sąsiedztwie osoby starsze, szczególnie narażone na chorobę, możecie pomóc na przykład robiąc im zakupy, tak żeby sami nie musieli wychodzić z domu. Przede wszystkim jednak bądźcie ostrożni, przestrzegajcie zasad bezpieczeństwa oraz higieny i nie panikujcie. To od nas i naszych zachowań zależy, czy uda nam się spowolnić lub powstrzymać rozprzestrzenianie wirusa.

 

Czuwajcie,

pwd. Bartłomiej Dymaczewski

drużynowy

Kategorie: Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *