Historia

Na początku roku 2015 działaliśmy jako samodzielny zastęp, który nazywał się „Pożoga”, został on założony przez naszego pierwszego drużynowego, pwd. Antoniego Kozaneckiego. W kwietniu tego samego roku na rajdzie św Jerzego został odczytany rozkaz powołujący 1 próbną Sucholeską Drużynę Harcerzy „Grań” i już w lipcu jako jednostka posiadająca 2 zastępy, Pantery i Niedźwiedzie, wyjechaliśmy na nasz pierwszy obóz.

Kolejnym krokiem naprzód było utworzenie, od razu po obozie, trzeciego zastępu, który przyjął nazwę Wilki. Przez cały kolejny rok harcerski działaliśmy bardzo aktywnie aby zakończyć okres próbny, który trwał do 24 kwietnia 2016 roku. Od tego dnia jesteśmy pełnoprawną drużyną Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej o kategorii drużyny leśnej. W latach 2017/2018 posiadaliśmy miano Drużyny Orlej, czyli najlepszej drużyny leśnej w Wielkopolsce.

Wywodzimy się z 8 Poznańskiej Drużyny Harcerzy „Jar” im. gen. Stefana „Grota” Roweckiego, często siadamy do wspólnego kręgu aby wzajemnie uczyć się od siebie, zawierać nowe przyjaźnie i spędzać czas na grach terenowych i harcach.

3 maja 2019 roku po ukończeniu kampanii „Bohater” przyjęliśmy imię rotmistrza Witolda Pileckiego. 9 listopada 2019 roku, pierwszy raz w historii drużyny, granatowy sznur przeszedł w nowe ręce – nowym drużynowym został Bartłomiej Dymaczewski, który w „Grani” był od pierwszej zbiórki. 16 marca 2024 roku drużynowym „Grani” został Przemysław Dymaczewski.

Komenda

Drużynowy

pwd. Przemysław Dymaczewski HO

Dołącz do nas!

Jeśli chcesz nauczyć się jak przetrwać w dziczy, jak rozpalać ogniska jedną zapałką a nawet bez, jak zdobyć pożywienie z dala od sklepów, jak budować sobie samemu posłanie, jeśli chcesz dowiedzieć się jak dobrze zaszyfrować meldunek, jak pomóc osobie w potrzebie, kim jest Bambor, Grek, Stawik  i wielu innych, dołącz do nas! Tutaj poznasz co to prawdziwa przygoda, zasmakujesz autentycznego harcerstwa i zdobędziesz przyjaźnie na całe lata. 1 Sucholeska Drużyna Harcerzy „Grań” to miejsce właśnie dla Ciebie, przyjdź i podejmij wyzwanie!

Czuwaj!